W dniach 28-29 maja uczniowie klasy VII i VIII udali się na wycieczkę do naszych południowych sąsiadów. Pierwszego dnia odwiedzili stolicę Czech – Pragę. Zwiedzanie rozpoczęli od Starego Miasta, gdzie podziwiali zabytkowy Ratusz oraz słynny zegar astronomiczny Orloj. Następnie przeszli przez Most Karola, jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli miasta. Odwiedzili również malowniczą dzielnicę Malá Strana. Kolejnymi punktami programu były majestatyczny Zamek na Hradczanach oraz imponująca Katedra św. Wita. Po intensywnym dniu zwiedzania czekała na wszystkich smaczna obiadokolacja oraz nocleg w hotelu Racek, malowniczo położonym na rzece Wełtawa.
Drugiego dnia, po pysznym śniadaniu, uczestnicy wyprawy udali się do Morawskiego Krasu. Tam zwiedzili słynną Jaskinię Punkevní. Dużą atrakcją był spływ łodziami podziemną rzeką Punkvą, który dostarczył turystom wielu emocji. Następnie zobaczyli dno Przepaści Macocha i podziwiali niezwykłe walory przyrodnicze tego miejsca.
Wycieczka była bardzo udana. Uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę historyczną i geograficzną, a także spędzić czas w miłej atmosferze. Wszyscy uczestnicy wrócili do domu zadowoleni, bogatsi o nowe doświadczenia i wspomnienia.
Tekst i foto: Marzena Poręba-Pietrzak































Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.