Bibliotekarka: mgr Marzena Poręba-Pietrzak


Rok szkolny 2023 / 2024Pasowanie na czytelnika – uroczystość pierwszoklasistów

11 grudnia do grona czytelników biblioteki naszej szkoły dołączyli uczniowie kl. I. Był to dzień, na który dzieci czekały z utęsknieniem. Założenie kart bibliotecznych i pierwsze wypożyczenie książek dało im dużo radości i powodu do dumy. Uczniowie zapoznali się z pracą biblioteki, jej regulaminem oraz z zasadami postępowania z książkami. Wzięli również udział w zabawie „Szkolny Kiermasz Książek”.


Rok szkolny 2022 / 2023

W listopadzie do biblioteki szkolnej zostali zapisani nowi czytelnicy z kl. 1. Z tej okazji odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika oraz lekcja biblioteczna ,, Książka naszym przyjacielem”. Od tej pory uczniowie kl.1 bardzo często odwiedzają bibliotekę i czytają dużo ciekawych książek dla dzieci.


POWAKACYJNY KONKURS

Napiszcie jaką ciekawą książkę przeczytaliście podczas wakacji. Podajcie jej tytuł, autora oraz uzasadnienie dlaczego dana książka Wam się podobała (krótka recenzja). Tekst można uzupełnić ilustracją.

Prace proszę przynieść do biblioteki szkolnej do 24 września. Czekają nagrody książkowe.

Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie.


Rok szkolny 2020 / 2021

Kiermasz taniej książki

Zapraszamy do biblioteki szkolnej na kiermasz taniej książki. Można zakupić ciekawe książki dla dzieci i młodzieży za nie duże kwoty. Kiermasz będzie dostępny w poniedziałki i czwartki w godz.11-15 do końca kwietnia.


Spotkanie czytelnicze z uczniami kl. 0

W czwartek 18 marca bibliotekę odwiedzili uczniowie kl.0 z panią wychowawczynią Renatą Michalik. Zapoznali się z pracą biblioteki, jej zbiorami i aktywnie uczestniczyli w spotkaniu czytelniczym zorganizowanym przez panią Marzenę Poręba – Pietrzak. Największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się bajeczki i wierszyki. Uczniowie kl.0 zgodnie stwierdzili, że z chęcią wezmą udział w kolejnym spotkaniu w szkolnej bibliotece.