Dnia 15 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbył się Charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy, w trakcie którego zbieraliśmy środki dla chorych dzieci z naszej miejscowości. Na stoiskach sprzedawane były głównie artykuły wykonane własnoręcznie, wszelkiego rodzaju rękodzieło, np. dekoracje i ozdoby świąteczne, kartki bożonarodzeniowe i inne, a także wyroby cukiernicze (ciasta, ciasteczka i inne).

Na początku Pani Dyrektor Agata Brożek przywitała przybyłych gości i podziękowała wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w organizację kiermaszu. Następnie sołtys wsi Cieniawa Pan Dariusz Jasiński przeprowadził licytację pięknych ozdób świątecznych, stroików i szopek. Za najwyższą kwotę zlicytowano wykonany w kształcie Cieniawy „Tort sołtysa”, a kosztownym okazał się również ostatni słoik pysznego „Smalcu sołtysowej”

Po licytacji uczniowie naszej szkoły przedstawili przygotowane wraz z nauczycielami bożonarodzeniowe Jasełka, za co otrzymali gromkie brawa od publiczności.

Zostały również wręczone nagrody za udział w ogłoszonym wcześniej Konkursie na Najpiękniejszą Szopkę, który zorganizował i przeprowadził Dom Kultury w Cieniawie.

Na zakończenie tego wydarzenia głos zabrała Pani Dyrektor Agata Brożek, Pan Sołtys Dariusz Jasiński oraz Pan Jacek Ziębiec Przewodniczący Rady Gminy Grybów, którzy podziękowali wszystkim gościom za liczny udział w kiermaszu, wsparcie tej szczytnej inicjatywy i włączenie się w jego organizację.

Efekt zaangażowania przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowywali stanowiska, przynieśli przygotowane przez siebie ozdoby, wypieki i napoje, obsługiwali w kawiarenkach, tym, którzy przygotowali Jasełka. Dziękujemy za przekazanie przedmiotów na aukcję, a także za szczodrość okazaną w trakcie licytacji.

Pragniemy zatem podziękować za pomoc i zaangażowanie całej społeczności szkolnej: szczególnie rodzicom, uczniom, dyrekcji szkoły, nauczycielom (w szczególności Paniom Anecie Olszaneckiej i Małgorzacie Jasińskiej-Bochenek), pracownikom obsługi, a także Panu Jackowi Ziębcowi – Przewodniczącemu Rady Gminy, Panu Dariuszowi Jasińskiemu – Sołtysowi Cieniawy, Paniom z Klubu Seniora i Domu Kultury w Cieniawie, Panu Łukaszowi Poręba za foto i wideo relację oraz tym, którzy nie zostali wymienieni, a podziękowania się należą. Dziękujemy za obecność wszystkim przybyłym gościom.

Wspólnie z mieszkańcami Cieniawy udało nam się stworzyć Kiermasz pełen serdecznej, rodzinnej atmosfery, a poprzez to wydarzenie – pomóc potrzebującym dzieciom z naszej miejscowości. Mamy nadzieję, że Dobro i Piękno będą towarzyszyć Państwu także w najbliższych tygodniach, a w szczególności w trakcie nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.
Foto: Łukasz Poręba

Charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy