Pluszowy Miś od ponad stu lat jest najwierniejszym przyjacielem dzieci na całym świecie. Towarzyszy w codziennym życiu dzieląc z dziećmi chwile radości, bywa również powiernikiem lęków i smutków. Miś stał się jednym z ulubionych bohaterów literatury dziecięcej i na stałe zagościł w świecie bajek. Mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

25 listopada obchodziliśmy w przedszkolu Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci obejrzały prezentację, dzięki której poznały historię święta, różne gatunki niedźwiedzi, cechy charakterystyczne budowy oraz ich zwyczaje.

Dla najmłodszych zostały przygotowane liczne atrakcje: fotobudka, zabawy muzyczne, logomisie, misiowe puzzle, dopasowywanie pazurków do łapy misa, zabawy taneczne na misiową nutę oraz słodka degustacja miodu. Gość specjalny „miś Horacy” przypomniał, że należy szanować wszystkie zabawki oraz odkładać je zawsze na swoje miejsce.

W tym dniu rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. „MÓJ PRZYJACIEL MIŚ”.  Do komisji wpłynęło 45 prac, co oznacza, że pomysł bardzo spodobał się dzieciom i dał im ogromną radość tworzenia swojej wersji misia. Forma była dowolna, dlatego też dzieci mogły wykazać się pomysłowością.

W kategorii wiekowej 3-4 latki I miejsce zdobyła Ania Ogorzałek, II miejsce Julka Olszak, III miejsce Natalia Zasadni.

W kategorii wiekowej 5-6 latki I miejsce otrzymała Lenka Górka, II miejsce Milenka Ogorzałek, III miejsce Arkadiusz Gaborek.

Pani Dyrektor Agata Brożek wręczyła każdemu uczestnikowi konkursu pamiątkowy dyplom, medal oraz misia. Gratulujemy wszystkim dzieciom.

Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas.

25 listopada – Światowy Dzień Pluszowego Misia