W sobotę, 16 września br. na terenie CSZ Ptaszkowa, odbyła się kolejna edycja sportowego projektu pt. „Biathlon dla każdego”. Celem imprezy było wyjście do dzieci, młodzieży, ale i całych rodzin, z propozycją lepszego poznania sportu łączącego bieganie i strzelectwo.
   W imprezie zorganizowanej wspólnie przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Związek Biathlonu, Gminę Grybów wzięło udział prawie 300 zawodników z całej Polski. Biathloniści rywalizowali na różnych dystansach w zależności od kategorii wiekowej.   
      Biathlon dla Każdego” to połączenie biegu przełajowego na średnim dystansie (dla najstarszych kategorii jest to 1500m) ze strzelaniem z broni laserowej. Uczestnicy rywalizują na zasadach podobnych jak w biathlonowym sprincie – startują w 30 -sekundowych interwałach, pokonują trzy rundy biegowe, zaliczają dwa strzelania. Różnica jest taka, że obie próby strzeleckie wykonują w postawie leżąc, a za każde pudło otrzymują 20 sekund kary.   
      Rangę imprezy sportowej „Biathlon Dla Każdego” podnosiła obecność gościa specjalnego, Weroniki Nowakowskiej – biathlonistki/komentatorki sportowej/trenerki, V-ce Mistrzyni Świata i Europy, Trzykrotnej Olimpijki.
    Naszą Szkołę reprezentowało sześciu  zawodników, z klas IV-VII Choć nie udało się zdobyć podium, to wszyscy nasi Biathloniści wrócili do domów z pamiątkowymi medalami.
Najlepiej z naszej szkoły wypadły dziewczyny z klasy VIII  które zajęły w kategorii  K3 VI miejsce – Klaudia Kiełbasa  i  VII  – Zofia Michalik. Zawodom towarzyszyło mnóstwem energii oraz zdrowe zmęczenie po wysiłku jaki trzeba było włożyć w pokonanie trasy. Jednak uczestnicy nie kryli zadowolenia z faktu wzięcia udziału w tych zawodach oraz z możliwości sprawdzenia się w nowej dla nich dyscyplinie.

„BIATHLON DLA KAŻDEGO” w CSZ w Ptaszkowej