11 października 2023 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Ślubowanie i Pasowanie na ucznia klasy pierwszej. W uroczystości wzięli udział rodzice, nauczyciele oraz uczniowie starszych klas. Swoją obecnością zaszczycili nas również Wójt Gminy Grybów Pan Jacek Migacz, Kierownik Referatu Oświaty Pani Maria Tarasek oraz Przewodniczący Rady Gminy Pan Jacek Ziębiec.

Pierwszoklasiści swoją uroczystość rozpoczęli pięknie zatańczonym polonezem, następnie zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie, przedstawiając wiadomości z różnych dziedzin. Wykazali się znajomością przepisów drogowych, zasad dobrego współżycia w grupie oraz wartością przyjaźni i koleżeństwa. Pokazali też, że już w tym wieku są dzielnymi patriotami naszej Ojczyzny i wiedzą jak zachowywać się w szkole. Pomiędzy prezentowanymi wierszami zaśpiewali przygotowane piosenki.

Po prezentacji umiejętności i wiadomości, pierwszoklasiści w podniosłej atmosferze przed pocztem sztandarowym ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę oraz swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu Ślubowania Pani Dyrektor Szkoły Agata Brożek kolorowym ołówkiem dokonała symbolicznego aktu pasowania na ucznia, a wychowawczyni wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy. Następnie nasi pełnoprawni już uczniowie otrzymali pamiątkowe prezenty od gości z gminy, rodziców jak też od starszych uczniów naszej szkoły.

Po burzy oklasków na pierwszoklasistów czekały słodkości przygotowane przez rodziców. Uroczysty dzień zakończyły pamiątkowe zdjęcia.

Ślubowanie klasy I