W tym roku po raz pierwszy i na pewno nie ostatni zorganizowaliśmy TYDZIEŃ BUDOWANIA RELACJI, który odbywał się dniach 20-24.11.2023

W poniedziałek świętowaliśmy Dzień Praw Dziecka Było bardzo kolorowo. Wszyscy uczniowie dowiedzieli się jakie mają prawa i gdzie szukać pomocy, jeśli są one łamane.

We wtorek Dzień Życzliwości sprawił, że w szkole zapanowała bardzo wesoła i pozytywna atmosfera . Podczas wręczania liścików i kartek widać było zadowolenie i radość. Uczniowie i nauczyciele na znak życzliwości założyli żółte elementy odzieży. Pomysł tak przypadł do gustu wielu uczniom, że założyli własne skrzyneczki życzliwości w klasach.

Środa była dniem samych dobrych ocen i wzmocnień- uczniowie otrzymywali od nauczycieli jedynie wspierające informacje zwrotne i pozytywne oceny.

W czwartek obchodziliśmy Dzień wdzięczności. Każdy miał możliwość podziękowania i okazania wdzięczności swoim najbliższym: rodzinie, przyjaciołom czy nauczycielom na symbolicznym serduszku. Tablica wdzięczności szybko się zapełniła wieloma miłymi słowami.

Tydzień budowania relacji zakończyliśmy bardzo wesołym dniem współgrania! Na przerwach nie było nudy. Uczniowie świetnie się bawili i integrowali podczas wspólnych tańców, zabaw oraz gier planszowych.

Od tego czasu wszystkie przerwy są bardziej wesołe i aktywne! Uczniowie chętnie wspólnie spędzają czas grając w UNO czy tańcząc podczas długich przerw na hali. Wiemy, że dobre samopoczucie i pozytywne relacje naszych uczniów to podstawa ich prawidłowego funkcjonowania dlatego warto zawsze o nie dbać.

Organizatorki : K. Grygiel, J. Pajor

Akcja „Tydzień budowania relacji”