Dnia 30 kwietnia 2024 w naszej szkole odbyła się akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowana przez klasę 5 pod opieką pani Beaty Poręby – Kiełbasy. O oprawę muzyczną zadbał pan Mirosław Ogorzałek. Tego dnia wszystkich uczniów naszej szkoły obowiązywał strój galowy.

 Akademia rozpoczęła się uroczystym wprowadzeniem pocztu sztandarowego, po czym wszyscy odśpiewali Hymn Narodowy. W części artystycznej,  uczniowie przypomnieli najważniejsze wydarzenia związane z Konstytucją 3 Maja, wysłuchali ciekawostek na temat Konstytucji oraz okoliczności jej powstania. Ta wyjątkowa lekcja historii przeplatana utworami muzycznymi skłoniła zgromadzonych do refleksji nad tym, iż ojczyzna jest naszym wspólnym dobrem, a Konstytucja 3 Maja była potwierdzeniem tej idei.

Chcielibyśmy pochwalić naszych uczniów za wyjątkową postawę patriotyczną, którą wykazali podczas całej uroczystości. Wasz talent, zaangażowanie i oddanie sprawie narodowej sprawiły, że akademia była niezwykłym przeżyciem dla nas wszystkich. Jesteśmy dumni z naszych uczniów i ich postawy, która doskonale odzwierciedla wartości, jakimi kieruje się nasza społeczność szkolna.

Tekst + foto: Beata Poręba-Kiełbasa

Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja