Od 22 – 26 kwietnia w naszym przedszkolu trwała akcja „Książka skarbnicą wiedzy”. Głównym celem zajęć w trakcie całego tygodnia było promowanie książek i czytelnictwa, które jest źródłem wartości i wiedzy. Przedszkolaki poznały  etapy powstawania książek oglądając film edukacyjny „Jak powstaje książka?”.  Dzieci  przypomniały sobie jak należy obchodzić się z książkami, dowiedziały się gdzie książkę można kupić, a gdzie wypożyczyć. Odwiedziły naszą szkolną bibliotekę i poznały zasady korzystania z biblioteki oraz z czytelni.

W trakcie całego tygodnia przedszkolaki przynosiły swoje ulubione książeczki, które wspólnie czytaliśmy. Dzieci wykonały kolorowe prace plastyczne nawiązujące do Dnia Książki oraz kolorowe zakładki, które  z pewnością wykorzystają podczas codziennego, wspólnego czytania z bliskimi.

Foto + tekst: Ela Tokarczyk

„Książka skarbnicą wiedzy” – promowanie czytelnictwa w przedszkolu