13 lutego uczniowie naszej szkoły z kl. IV i VI  wraz z wychowawczyniami panią Anetą Olszanecką i panią  Beatą Poręba–Kiełbasa udali się do Starego Sącza.  Wycieczka odbyła się w ramach charytatywnej akcji ,,Przewodnicy PTTK Dzieciom 2020 – Szlakami Jana Pawła II”. Wyprawę zorganizowała opiekun SKKT PTTK pani Marzena Poręba-Pietrzak.

Uczestnicy zobaczyli najważniejsze zabytki Starego Sącza: miejski rynek, kamienice, klasztor Klarysek i gotycki kościół pw. Św. Trójcy i św. Klary, parafialny kościół św. Elżbiety Węgierskiej. Wielu ciekawych informacji na temat historii i tradycji naszego regionu uczniowie dowiedzieli  się podczas zwiedzania Muzeum  Regionalnego ,,Dom na dołkach”.

Następnie wszyscy udali się do Ołtarza Papieskiego, przy którym 16 czerwca 1999 roku została odprawiona przez papieża Jana Pawła II  msza święta związana z kanonizacją św. Kingi. W dolnej części ołtarza dzieci zwiedziły salę pamięci Jana Pawła II, gdzie zgromadzone jest wiele pamiątek związanych z Ojcem Świętym i jego wizytą na Sądecczyźnie.

Ostatnim punktem programu był posiłek w postaci kiełbasek na gorąco i herbatki, który uczestnicy wycieczki zjedli w Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II ,,Opoka” w Starym Sączu.

Przewodnicy PTTK Dzieciom