W naszej szkole dbamy o to, by dzieci od najmłodszych lat uczyły się odpowiedzialności. By były wrażliwe na los innych, aby nie były obojętne na los pokrzywdzonych, których wokół nas nie brakuje.

Miarą człowieka jest to, jaki ma stosunek do słabszych istot, zwłaszcza zwierząt. Dlatego co roku szkolne koło przyjaciół zwierząt „Anioły ze szkoły” pod opieką pani Beaty Poręby – Kiełbasy stara się organizować akcje charytatywne na rzecz potrzebujących zwierząt. W tym roku było to o wiele trudniejsze  z powodu obostrzeń związanych z pandemią. Jednak pomimo wielu ograniczeń, mimo zdalnego nauczania i utrudnionego kontaktu, w ciągu zaledwie tygodniowej akcji udało się nam uzbierać dziesiątki kilogramów karmy (zarówno suchej jak i puszek), mnóstwo zabawek, przysmaków, środków do pielęgnacji dla psów i kotów oraz – co ważne z racji pory roku – wiele ciepłych kocyków dla zwierząt przebywających w schronisku. Dodatkowo nasi uczniowie mogli wesprzeć schronisko zbiórką do skarbonki oraz zaopatrzyć się w kalendarze ze zdjęciami mieszkańców schroniska, z których dochód został również przeznaczony na ich potrzeby. W ten sposób udało nam się uzbierać ok. 900 złotych, które razem z darami przekazano 22 grudnia 2020 roku na ręce pani  Joanny Otto – kierowniczki Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Nowym Sączu na ulicy Tłoki 24D. Zebrana ilość pożywienia i akcesoriów dla zwierząt, datki oraz ogromne zaangażowanie pomimo trudnej pandemicznej rzeczywistości – wszystko to niech będzie wyznacznikiem ogromnej wrażliwości dzieci i młodzieży  naszej szkoły na los potrzebujących zwierząt.

W imieniu organizatorów akcji, pracowników schroniska, a przede wszystkim  w imieniu bezdomnych zwierząt, bardzo dziękujemy uczniom, rodzicom oraz wszystkim osobom, które włączyły się w akcję za ogromne zaangażowanie w zbiórkę i nie pozostanie obojętnym na los wiernych przyjaciół człowieka. Za to, że choć „nie możemy zmienić przeszłości psa ze schroniska, możemy zmienić jego przyszłość” i dzięki takim właśnie gestom, to czynimy.

Akcja charytatywna na rzecz potrzebujących zwierząt