26 października odbyła się próbna ewakuacja w naszej szkole. Po sygnale dźwiękowym uczniowie wraz z nauczycielami opuścili budynek i udali się na miejsce zbiórki czyli boisko szkolne, gdzie czekali na nas Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Cieniawie.

Strażacy sprawdzili budynek szkoły, czy zostały zachowane wszystkie środki bezpieczeństwa w czasie ewakuacji. Bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY za cenne rady oraz zaprezentowanie nam wyposażenia wozu strażackiego.

Uczestnicy akcji doświadczyli najistotniejszych wzorców, gdzie priorytetem był brak paniki, szybkość i zwinność w opuszczeniu terenu zagrożenia oraz wspólnie pomaganie sobie. Na uwagę zasługuje fakt, iż uczniowie, nauczyciele, a także wszyscy pracownicy obsługi, zachowują środki bezpieczeństwa, doskonale znają drogi ewakuacyjne, a także bardzo szybko i sprawnie stawiają się na miejscu zbiórki.

Podkreślamy, iż takie alarmy próbne to bardzo ważne kwestie, które przygotowują nas do zachowania odpowiedniego postępowania podczas prawdziwej ewakuacji na wypadek pożaru lub innego zagrożenia. Przeprowadzona akcja była potwierdzeniem, że wszyscy wiedzą, jak się zachować w takich sytuacjach.

Próbna ewakuacja