W dniu 11 czerwca wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami udali się na wycieczkę do Zakopanego. Termin jej zorganizowania nie był przypadkowy, ponieważ związany był z obchodami Święta Szkoły i jej patrona – Kornela Makuszyńskiego.

Uczniowie zwiedzili Muzeum Kornela Makuszyńskiego, który jest drugim w Zakopanem muzeum biograficzno-literackim po Kasprowiczowskiej Harendzie. Mieści się w willi „Opolanka”, gdzie państwo Makuszyńscy mieszkali w czasie niemal corocznych letnich i zimowych pobytów w Zakopanem, a po drugiej wojnie osiedlili się na stałe. Wiele cennych przedmiotów oraz duża biblioteka Makuszyńskich zostały zniszczone w czasie II wojny w Warszawie.

To, co dzisiaj znajduje się w Muzeum, jest zaledwie cząstką dorobku pisarza – kolekcjonera dzieł sztuki i przyjaciela wielu wybitnych artystów. Muzeum powstało w roku 1966 ze zbiorów ofiarowanych społeczeństwu przez Janinę Gluzińską-Makuszyńską wdowę po pisarzu.

Dużych wrażeń uczniom dostarczyło zwiedzanie miasta Zakopanego m. in. starego cmentarza na Peksowym Brzyzku, gdzie spoczywa Kornel Makuszyński, Krupówki oraz Wodospad Siklawica w Dolinie Strążyskiej.

Cała szkoła w Zakopanem