Hania z Szalowej urodziła się poprzez cesarskie cięcie. Miał być to jeden z najszczęśliwszych dni w życiu jej rodziców. Okazało się jednak, że dziewczynka jest chora – ma zespół Downa i poważną wadę serduszka. Zaskoczenie rodziców było tym większe, że badania wykonywane w czasie ciąży nic nie wykazały. Już w 7 tygodniu życia maleństwo przeszło pierwszą operację serca. Będzie kolejna. Ze względu na obniżone napięcie mięśniowe Haneczka musi byś regularnie rehabilitowana, aby z czasem mogła siedzieć i chodzić.

– Nasza córeczka jest pod opieką wielu specjalistów: kardiologów, kardiochirurgów, endokrynologa, nefrologa, gastrologa, neurologopedy, rehabilitanta, fizjoterapeuty
i pedagoga. Jest karmiona sondą. Częste pobyty w szpitalu, jej leczenie, rehabilitacja, wizyty u specjalistów są bardzo kosztowne. Robimy wszystko, aby nasz skarb był zdrowy i szczęśliwy. Prosimy wszystkich, którym nie jest obojętny los naszej córeczki o pomoc i wsparcie – apelują rodzice.

Jak pomóc ?

Zbiórka nakrętek trwa cały rok szkolny, ale prosimy kto już ma nakrętki, żeby przyniósł do szkoły jeszcze w tym tygodniu. Można też wrzucać do SERCA, które znajduje się przed szkołą.

Hani pomagamy – nakrętki zbieramy